Okulary do światłoterapii- sposób na zaburzenia snu i depresję od Welmax

-

Według najnowszych badań aż 10 do 15% osób cierpi na depresję sezonową, która w naszym klimacie najczęściej występuje jesienią. Najbardziej charakterystyczne objawy to spadek energii, problemy ze snem, obniżone libido, nadwrażliwość oraz nadmierny apetyt prowadzący często do otyłości.

Dużym problemem nie tylko wśród osób z depresją są również zaburzenia snu. Mogą to być przyspieszone lub opóźnione cykle. Niektórzy mają więc problemy ze wstawaniem o poranku, inni są senni już wczesnym wieczorem.
Okazuje się, że przyczyną powyższych problemów może być niedostateczna ilość światła zaburzająca nasz rytm biologiczny. Istnieje jednak skuteczna metoda pozwalająca na poradzenie sobie z  nimi, a mowa o światłoterapii.
Według badań naukowych prowadzonych od ponad dekady, światłoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod rekompensujących brak światła i pomagającą w walce z problemami wynikającymi z zaburzeń pracy zegara biologicznego.
Jest to świetne rozwiązanie, skuteczne zarówno w przypadku przyspieszonych jak i opóźnionych faz snu, zespołu nagłej zmiany czasowej i zaburzeń spowodowanych np. pracą w nocy.
Żeby jednak terapia była skuteczna, trzeba stosować ją regularnie co bywa kłopotliwe kiedy mamy do czynienia z tradycyjnymi lampami, przed którymi trzeba siedzieć bezczynnie dłuższy czas.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom aktywnych osób, na rynku pojawiły się specjalne okulary do światłoterapii, z których można korzystać w każdym miejscu i czasie, nie przerywając codziennych zajęć.
Od niedawna ma je w swojej ofercie firma Welmax.

swiatloterapia welmax opinie

Okulary Luminette, które proponują, wyróżniają się innowacyjnym mechanizmem, sprawiającym, że  strumień światła dostaje się do oczu w naturalny sposób tak jak promienie słoneczne i trafia  do dolnych partii siatkówki, które są bogate w fotoreceptory. Gwarantuje to skuteczność światłoterapii co zostało już potwierdzone przez stosujących je klientów.
Luminette to idealne rozwiązanie dla osób, które zauważyły u siebie spadek energii, cierpią na depresję sezonową, chorobę afektywną sezonową, zaburzenia snu, zespół nagłej zmiany czasowej lub mają problemy wynikające np. z pracy na nocne zmiany.

Zalety okularów to możliwość zachowania aktywności w czasie sesji, skuteczność porównywalna do lamp o mocy 10 000 luksów, dostosowanie do osób noszących okulary i soczewki oraz kształt dopasowany do każdej twarzy.
Okulary Luminette nie przeszkadzając w wykonywaniu codziennych obowiązków i nie oślepiając, dostarczą  światła, którego potrzebujemy, żeby prawidłowo funkcjonować całą dobę.

 

Ostatnie posty

Kategorie